Neviete si rady? Telefón +420 733 546 074 E-mail
0 €0 položek
0 €0 položek

Framesi Morphosis Sublimis Pure OilČistý olej Sublímis

Zobraziť varianty produktu
25 €
Skladem Doručíme v stredu 30. 9.
Doprava zdarma Nakúpte ešte za 60 € a získajte dopravu zdarma.
Garancia kvality

Garancia kvality a originality

Sme prevereným partnerom kaderníckych salónov už od roku 1994. Za kvalitu a originalitu nami ponúkaného tovaru ručíme.

Varianty

Popis produktu

Ochranné a regeneračné ošetrenie kombinuje vlastnosti arganového oleja so zmesou vitamínov, ošetrujúcich látok a ochranných filtrov. Reaguje na potreby rôznych typov vlasov: hydratuje suché vlasy, oživuje ošetrované vlasy a má anti-aging účinok na zrelé vlasy. Čistý Arganový olej, sfarbený do jantárovej, zahalí vlasy ochranným vyživujúcim obalom a postará sa o hlbokú regeneráciu vlasov. Bohatá receptúra odovzdá svoju silu zo životadarného stromu vlasom – rozžiari a posilní ich. Každá kvapka Arganového oleja Morphosis je dokonalým zdrojom výživy pre vlasy a má veľmi široké využitie s rýchlo získanými výsledkami. 

 

Přednosti:

 • vyživuje a pôsobí ako kondicionér
 • dodáva mladistvý vzhľad vlasom 
 • UV ochrana
 • antistatický efekt
 • efektívna antioxidačná ochrana
 • žiarivosť a flexibilita
 
Zloženie:
Arganový olej bohatý na mastné kyseliny omega-3, omega-6; flavonoidy, vitamin E, UV filtry

 

Postup ošetrenia:

 • PO UMYTÍ VLASOV - V prípade obzvlášť suchých a krehkých vlasov zmiešajte Arganový olej s jednou z vlasových masiek Morphosis. Stredná časť vlasu sa do hĺbky zregeneruje a získa znovu tvar, jemnosť a úprava vlasov bude jednoduchšia.
 • PRED FARBENÍM - Ak chcete, aby vlasy boli po farbení ľahko rozčesateľné, ale predovšetkým hebké, zdravé a so žiarivou farbou, tak naneste Arganový olej na vlhké vlasy. Premasírujte vlasy po dĺžke a po končeky, čím podporíte vstrebávanie produktu. Dojde tiež ku eliminácii statickej elektriny a nežiadujúcemu krepateniu či zvlneniu. 
 •  NA SUCHÉ VLASY AJ PRE KAŽDODENNÉ POUŽITIE - Ak sú vlasy suché a ťažko sa upravujú, alebo sú obzvlášť často vystavné vonkajším podmienkám, stáva sa Arganový olej skvelým pomocníkom pre regeneráciu a zvýšenie lesku. Pár kvapiek oleja zlepší upraviteľnosť a poddajnosť vlasov. 

Morphosis Sublimis Oil - ošetrenie suchých vlasov

Línia byla vytvorená ako reakcia na požiadavky trhu pre ošetrenie špeciálne na suché vlasy. Je vhodná aj pre všetky typy vlasov, pretože všetky typy vlasov (od normálnych až po obzvlášť suché) musia mať dostatočnú výživu a hydratáciu. Zabráni sa tak dehydratácii a negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Vlasy si zachovajú hebkosť a poddajnosť.

 • Obnovenie prirodzenej krásy vlasov
 • Prevencia poškodenia spôsobené dehydratáciou
 • Dodanie vitamínov a vyživujúcich látok
 • Ochrana vlasov pred starnutím

Arganový olej (tekuté zlato)

Olej sa získava z plodov stromu Arganie trnitej, ktorý rastie jedine v juhozápadnej časti Maroka na polopúšti v oblasti Agadiru. Strom je v Maroku nazývaný "Svätým stromom" a je skutočne zázrakom prírody vďaka jeho mimoriadnym vlastnostiam. Nebojí sa sucha ani vysokých teplôt. Vďaka koreňom, ktoré sú až 30m dlhé, dokáže vegetovať pri dlhých obdobiach sucha. Životnosť stromu je 150-200 rokov. Na jeho vetvách 7-10m dlhých rastú plody podobné olivám, ktoré majú jadrá ukryté vo veľmi tvrdej škrupinke. Tieto jadrá berberské ženy ručne rozbíjajú a z jadier za pomoci kamenného mlynčeka lisujú olej. Ku výrobe 1 litru oleja je potreba 25-30kg týchto jadier, čo je úroda 4-5 stromov. Podľa doby zberu a zpôsobu výroby sa arganový olej delí na potravinový a kozmetický. Pre potravinový olej sa samotné jadrá ešte pred lisovaním pražia. Arganový olej je unikátny tým, že obsahuje 2-3 násobok prírodného vitamínu E, než akékoľvek iné prírodné zdroje. Ďalej obsahuje esenciálne mastné kyseliny, karotenoidy, skvalen, steroly a tocopherol. Má vysoké ochranné, protizápalové a antibakteriálne účinky. Olej dodáva telu cenné živiny, ktoré vďaka vplyvu znečisteného životného prostredia ztrácame. Je využívaný pre výživu a regeneráciu pokožky a vlasov, ako ochrana pred vonkajšími vplyvmi aj ako účinná ochrana pred UV žiarením (7-8 prirodzený ochranný faktor SPF).

Výroba

Arganový olej sa získava z jadier stromu Arganie trnitej. Jadrá sa sušia na vzduchu, ručne roztĺkajú a lúpu, po odstránení škrupín sa mandle pražia na ohni (tým vzniká potravinový olej) a potom sú pomocou kamenných mlynčekov drtené na kašu, zmiešané s vodou a ručne sa lisujú. Až po vyzrážaní hmoty vzniká zlatožltý olej. Podľa doby zberu a zpôsobu výroby sa arganový olej delí na potravinový a kozmetický
Výroba tohto arganového oleja sa stále vykonáva manuálne ženami v berberských osadách a zasadzujú sa o ručnú výrobu pre zachovanie tradície a tiež pre zachovanie všetkých priaznivých látok, ktoré olej obsahuje. Pomocou listov sa vyrába len malé množstvo arganového oleja, ktorý sa výhradne používa na kozmetické účely.

Neviete si rady?

Kontakt
Vendula Málková
Telefón+420 733 546 074

Prečo si nás vybrať?

Zaujíma vás viac? Prečítajte si detaily
17 výdajných miest
Výhodné ceny
Kvalitný tovar
Dodanie do 48 hod.
Poštovné zdarma
Zákaznícky servis